A A A
Strona główa > Wiedza > Mikrodermabrazja - niezwykły peeling

Mikrodermabrazja - niezwykły peeling

Mikrodermabrazja - bez obaw można powiedzieć, iż jest to jedno z bardziej przełomowych odkryć kosmetycznych. Pod hasłem tym kryje się zabieg złuszczania mechanicznego naskórka twarzy lub ciała. Ale nie jest to zwykłe złuszczanie. Zabieg ten połączony jest z jednoczesnym, intensywnym masażem twarzy - a masaż wspaniale regeneruje tkanki.

Zapytają Państwo: przecież zawsze były zabiegi złuszczające kwasami, więc gdzie tu nowość? Zabiegi z użyciem kwasów to skuteczna i przyjazna skórze terapia. Wśród pozytywnych cech mają jeden minus - potrzebują czasu, żeby zadziałać na skórze. Kosmetyczka rozpoczyna proces odnowy, który trwa czasem kilka kolejnych dni, więc mamy efekt łuszczenia się naskórka.

Mikrodermabrazja jest alternatywnym zabiegiem, który już w trakcie trwania usuwa martwy naskórek a następnie skóra rozpoczyna regenerację bez fazy łuszczenia. Zabieg idealny dla osób zapracowanych, które chcą wyglądać dobrze na następny dzień.

Mikrodermabrazja to terapia bez ograniczeń wiekowych. Z doświadczenia gabinetowego widzę ogromne efekty w leczeniu trądziku i zapobieganiu nadmiernemu łojotokowi u młodych ludzi. Cery dojrzałe reagują na ten zabieg spłyceniem zmarszczek i poprawą elastyczności skóry. Jest doskonałym zabiegiem przygotowującym skórę do wprowadzenia substancji czynnych takich jak kwasy, kolagen, elastyna, kwas hialuronowy.

A teraz trochę uwag technicznych. Ten rodzaj peelingu wykonuje prowadzona ręką kosmetyczki maszyna. Zazwyczaj są to technologicznie zaawansowane urządzenia, wykorzystujące dwa materiały ścierające: diament - czyli mikrodermabrazja diamentowa lub korund - czyli mikrodermabrazja korundowa. W mikrodermabrazji diamentowej, kosmetyczka używa końcówki zawierającej drobinki diamentowe. Urządzenie do mikrodermabrazji korundowej jest bardziej skomplikowane. Korund ma postać sterylnego proszku, który pod ciśnieniem podawany jest do aplikatora a następnie przez jednorazową nakładkę ma kontakt ze skórą pacjenta. Złuszczony naskórek z użytym korundem jest w trakcie zabiegu na bieżąco odsysany do specjalnego pojemnika i nigdy nie miesza się z produktem sterylnym.

Mikrodermabrazja korundowa różni się od diamentowej większą możliwością regulacji siły zabiegu i dostosowaniem go do indywidualnych potrzeb pacjenta. W naszym gabinecie wykonujemy mikrodermabrazję korundową.


Umów się już dziś:

tel.: 85 661 16 36

tel. kom.: 600 653 794

teresa@salonteresa.pl

 

pon. - pt. 11.00 - 18.00

sb. 10.00 - 13.00


Zobacz jak do nas dojechać