A A A
Strona główa > Wiedza > Co to jest mezoterapia?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia - to modne i często używane słowo. Co jakiś czas słyszymy, że koleżanki, osoby z telewizji, znajomi poddają się mezoterapii, mikrodermabrazji lub innym tajemniczym zabiegom. Co kryje się pod tą nazwą ? Jak wygląda zabieg ? Dlaczego stał się tak bardzo popularny?

 

 

Mezoterapia polega na dostarczeniu czynnych składników dla skóry twarzy lub ciała klientki bądź klienta. W odróżnieniu od tradycyjnych metod w mezoterapii istotna jest głębokość na którą aktywne składniki są transportowane. Istotą zabiegu jest pokonanie bariery jaką jest skóra, aby substancje mogły dotrzeć głębiej i pozostać w skórze dłużej, korzystnie na nią oddziałując. Sposób w jaki bariera jest pokonywana zdeterminował pierwszy podział mezoterapii na igłową i bezigłową.

Mezoterapia igłowa jak wynika z definicji pokonuje barierę skóry poprzez iniekcje igłą. W zależności od głębokości wkucia można wyróżnić mezoterapię kosmetyczną, czyli mikroiniekcje wykonywane w gabinecie kosmetycznym przez kosmetologa często za pomocą urządzeń zapewniającym bezpieczeństwo stałej głębokości wkucia i mezoterapię z użyciem tradycyjnej igły wykonywaną przez lekarzy nauk medycznych.

 

Alternatywą dla osób "uczulonych na igły" jest  mezoterapia bezigłowa, czyli zabiegi z użyciem urządzeń, które w inny sposób pokonują barierę naskórka, najczęściej poprzez elektroporację. Pod wpływem działania złożonych impulsów elektrycznych następuje chwilowe i odwracalne otwarcie mikroporów umożliwiając transportowanie aktywnych substancji głębiej do tkanek. Proces ten nie wywołuje zmian w budowie komórek, nie powoduje efektów termicznych. Połączenie elektroporacji z fototerapią LED dzięki stymulowaniu procesów leczniczych znacznie zwiększa efekty zabiegów.

 

Zadania mezoterapii są różne. Często celem zabiegu jest pozbycie się zmarszczek, rozjaśnienie cery, nawilżenie i rewitalizacja skóry. W zabiegach na ciało królują terapie antycellulitowe, spalające tłuszcz i likwidujące rozstępy. Efekt terapii zależy od użytych i wprowadzonych składników, a są to najczęściej witaminy, minerały i inne substancje, które występują w ludzkim organizmie a z wiekiem ich ubywa. Najsłynniejszym i najczęściej używanym w mezoterapii preparatem jest Kwas Hialuronowy. Z uwagi na występujące w nazwie słowo kwas, mylnie kojarzony jest z zabiegami złuszczania i kwasami. A jest to naturalny polisacharyd, czyli wielocukier odpowiedzialny za nawilżenie naszej skóry i chroniący wiele organów wewnętrznych. Z wiekiem nie wytwarzamy kwasu hialuronowego tak intensywnie (podobnie jak kolagenu), więc pojawiają się zmarszczki. Kwas Hialuronowy używany do mezoterapii występuje w różnych formach różniących się gęstością, zawartością procentowa i budową chemiczną. Rodzaj kwasu hialuronowego jest dobierany według potrzeb osoby poddanej terapii: inna forma kwasu hialuronowego służy do zabiegów przeciwzmarszczkowych czy nawilżających, inna wypełnia usta lub policzki. Rodzaj mezoterapii najlepiej dobrać indywidualnie biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwane przez pacjentów efekty.

W Salonie Kosmetycznym Teresa, wykonujemy mezoterapię kosmetyczną, medyczną oraz bezigłową, współpracujemy z lekarzami, uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach poświęconych tego rodzaju terapii.

 

Dowiedz się więcej o mezoterapii igłowej kliknij tutaj.

 

Dowiedz się więcej o mezoterapii bezigłowej kliknij tutaj.