A A A
Strona główa > Wiedza > Medycyna Estetyczna - kwas hialuronowy

Medycyna Estetyczna - kwas hialuronowy

Medycyna Estetyczna - kwas hialuronowy.
Kwas hialuronowy jest naturalnym komponentem naszej skóry. To między innymi kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie i elastyczność skóry, sprawia że owal twarzy jest zaokrąglony. Ilość kwasu hialuronowego z wiekiem ulega znacznemu zmniejszeniu, dlatego następują oznaki starzenia takie jak zmarszczki, utrata owalu twarzy, wiotka skóra na policzkach. Zmniejszenie produkcji przez nasz organizm kwasu hialuronowego rozpoczyna się po 25 roku życia a pierwsze skutki deficytu zaczynamy odczuwać po 30 roku życia.

Klientki i klienci z grupy 30+ decydują się na pierwsze zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy. Jest to substancja całkowicie kompatybilna z naszymi tkankami i w pełni z upływem czasu ulegająca biodegradacji w organizmie. Dzięki zabiegowi w wieku gdy zmarszczki zaczynają się dopiero zarysowywać nasza skóra „odpoczywa”, czyli zmarszczki nie pogłębiają się z uwagi na stałą pracę mięśni. Osoby starsze mogą wymagać podania większej ilości preparatu za pierwszym razem niż młodsze.

Efekty w zabiegach medycyny estetycznej opartej na zastrzykach „młodości” na bazie kwasu hialuronowego zależą od poziomu stężenia, usieciowania i składu preparatów. Kwas usieciowany jest stosunkowo „gęsty” dzięki czemu wypełnia najgłębsze bruzdy np. nosowo – wargowe, utrzymuje się w skórze do 12 miesięcy. Preparaty o mniejszej gęstości służą do wypełniania zmarszczek mimicznych, drobnych takich jak w okolicach oczu. Kwas hialuronowy nieusieciowany wykorzystywany jest do głębokiej mezoterapii. Zabieg ma na celu rewitalizację skóry, odżywienie i poprawę ogólną wyglądu. Mezoterapii oprócz twarzy można poddać skórę szyi i rąk. Już po pierwszym zabiegu napięcie i nawilżenie skóry jest wyraźnie polepszone.

Jak wygląda zabieg?
Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest bezpośrednio pod zmarszczkę uzupełniając przestrzeń pod zmarszczką, która ulega natychmiastowemu spłyceniu lub całkowicie znika. Już po pierwszym zabiegu pacjentki obserwują efekt poprawy wyglądu i cofnięcia zegara biologicznego. Wypełniacze często zawierają środek znieczulający – lidokainę, która działa przeciwbólowo i czyni zabieg komfortowym. Po zabiegu czasem pojawia się delikatny obrzęk, zasinienie w miejscu ukłucia, które utrzymuje się do 7 dni. Jednak większość osób może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków i życia towarzyskiego. Dla długotrwałego efektu należy zabieg powtarzać. Rezultaty widoczne są natychmiast. Efekt zabiegu szczególnie po ponownej iniekcji przypominającej utrzymuje się dłużej, nawet do 36 miesięcy. Okres satysfakcjonującego wyglądu zależy od zaawansowania procesu starzenia skóry i wieku pacjenta, trybu życia, predyspozycji genetycznych, budowy twarzy i kondycji skóry i organizmu. Lekarz podczas konsultacji może określić ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać zadowalający efekt.

Kwas hialuronowy produkowany jest przez różne marki. Wiodące laboratorium, którego produkty chętnie wybierane są przez lekarzy to między innymi kwas hialuronowy pod marką RESTYLANE. Preparaty z kwasem hialuronowym opracowuje się specjalnie do podawania w różne warstwy skóry, aby poprawić różne defekty kosmetyczne.

Rewitalizacja twarzy kwasem hialuronowym może obejmować:
- wygładzenie zmarszczek i bruzd wokół ust i nosa, najczęściej zabieg dotyczy bruzd nosowo – wargowych,
- wyrównanie zmarszczek wokół oczu i na czole,
- wypełnienie tzw. doliny łez pod oczami,
- nadanie objętości ustom,
- przywrócenie objętości policzkom,
- poprawa owalu twarzy, odżywienie całej skóry twarzy.

Kwas hialuronowy cieszy się niesłabnącym powodzeniem z uwagi na skuteczność, bezpieczeństwo i biologiczne pochodzenie.