A A A
Strona główa > Wiedza > Wielka moc w małych zabiegach

Wielka moc w małych zabiegach

W tym artykule, chcielibyśmy przedstawić jak wielkie możliwości drzemią w zabiegach, które nie wymagają długiego czasu i dużych pieniędzy. Zacznijmy od początku – zadając pytanie o naszą atrakcyjność. W wielu filmach rodem z Hollywood, jak też i w rodzimych produkcjach (np. serial Brzydula) dotyczących przemiany z Kopciuszka w Królewnę, możemy zauważyć powtarzający się schemat. Po pierwsze aktorki maja szerokie, zagęszczone, a czasem zrośnięte brwi. Po drugie są posiadaczkami widocznego wąsika. Noszą okulary i aparat na zębach. Ogólne wrażenie zaniedbania osiągane jest przez ubiór i niemodną fryzurę. W trakcie przemiany widzimy sceny z kosmetyczką, która reguluje brwi, depiluje wąsik oraz nogi, czasem ręce. Oczywiście przemiana byłaby niekompletna bez zrobienia paznokci, czyli manicure. Zmianie ulegają włosy, strój i makijaż.


Czyli dla naszego wyglądu bardzo ważne są rzeczy podstawowe:

  • brwi, które są jak rama dla oka,
  • depilacje, utożsamiane z czystością, zadbaniem i zachowaniem ogólnej higieny,
  • paznokcie, na które zwraca się szczególną uwagę podczas pierwszego spotkania.


Zabieg regulacji brwi jest istotny, ponieważ bardzo zmienia naszą twarz. Brwi regulujemy w zależności od indywidualnych cech owalu twarzy, oka i możliwości nadania im pożądanego kształtu. Błędem jest gdy pozostawiamy brwi bez regulacji lub wyrywamy je w domu pęsetką za mocno, zostawiając tylko cienki pasek. W salonie kosmetycznym mamy gwarancję, że odpowiednio przeszkolona kosmetyczka nada brwiom kształt podkreślający naszą urodę. Dodatkowo przy zabiegu regulacji brwi można wykonać hennę. W trakcie wykonywania henny brwi możemy wybrać jej kolor, dostępne są: brąz, czarny, grafitowy. Hennę rzęs wykonujemy najczęściej w kolorach czarnym i ciemno niebieskim. Pożądany odcień uzyskujemy poprzez czas ekspozycji preparatu na brwiach. Po zabiegu brwi mają ładny kształt łuku, a oko wydaje się większe i wyraźniejsze.


Depilacja jest zabiegiem znanym już od lat. Obecnie na rynku można spotkać różne metody, techniki i preparaty. W naszym gabinecie oferujemy depilację wszystkich partii ciała woskiem lub pastą cukrową. Ostatnie bardzo interesujące odkrycie to innowacyjny system zapobiegania odrastaniu włosa o nazwie EpilFree. Obecnie możemy potwierdzić jego skuteczność na własnym przykładzie. Nowa metoda porównywalna jest w skuteczności do lasera, przy tym samo nałożenie preparatu jest bezbolesne. Najbardziej znane mity dotyczące depilacji, to te, że wzmacnia ona włos i odrastają coraz gęstsze. Prawdą jest że, golenie niechcianego owłosienia maszynką wzmacnia włosy. Depilacja wraz z cebulkami w gabinecie kosmetycznym zawsze osłabia włos i wydłuża czas jego odrastania. Jednym z powodów dla którego czasem włosów przybywa jest to, że na niektóre rodzaje owłosienia maja wpływ hormony. Dlatego z wiekiem u kobiet zarysowuje się mocniej np. wąsik. Obecnie kobiety najczęściej wykonują depilacje twarzy, pach, nóg i bikini. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także depilacja rąk. Po zabiegu na wydepilowaną partie ciała nakładamy krem kojący lub preparaty trwale zapobiegające odrastaniu EpilFree.


Obiektem najczęstszych zabiegów upiększających są dłonie. Dzisiejsza kosmetyka daje ogromne możliwości w tej dziedzinie. Wyróżniamy miedzy innymi manicure klasyczny, spa, japoński, hybrydowy, francuski. Malujemy kolorami tradycyjnymi oraz lakierami marki Shellac. Wykonujemy także paznokcie techniką żelową. Wybór jest ogromny, bo zadbane paznokcie to nasza wizytówka.


Jak Cię widzą tak Cię piszą... zapraszamy na zabiegi do Salonu Kosmetycznego Teresa!

 

Umów się już dziś:

tel.: 85 661 16 36

tel. kom.: 600 653 794

teresa@salonteresa.pl

 

pon. - pt. 11.00 - 18.00

sb. 10.00 - 13.00


Zobacz jak do nas dojechać