A A A
Strona główa > Wiedza > Kwas hialuronowy - czy to jest dla mnie?

Kwas hialuronowy - czy to jest dla mnie?

Kwas hialuronowy, który opiszemy tutaj to obok kolagenu i elastyny podstawowa substancja decydująca o wieku naszej skóry. Organizm ludzki produkuje włókna elastyny tylko do 25 roku życia i od tej chwili zaczyna ich ubywać. Produkcja kolagenu (wielu jego typów) przez nasz organizm także z wiekiem zwalnia, a kwas hialuronowy jest tworzony przede wszystkim na potrzeby ważnych organów ciała, więc brakuje go w skórze a szczególnie w skórze twarzy.

 

Biologia jest nieubłagana, ale skok technologiczny, który można zaobserwować w kosmetologii obecnie można porównać do postępu w informatyce. Te deficytowe substancje można uzupełniać i pobudzać organizm do ich produkcji. Kwas hialuronowy występuje w wielu tkankach ciała, szczególnie w tkance łącznej. W wielu organach jest wręcz niezbędny do funkcjonowania. Bez niego nie będzie funkcjonować serce, oczy, stawy. Kwas ten tworzy w roztworze wodnym spirale zdolne do wiązania ok. czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Z uwagi na tę właściwość jest odpowiedzialny za ochronę struktury tkanek przed
siłami ciśnienia zewnętrznego.

 

Często klientki zadają pytanie: Dlaczego zaaplikowany w skórę twarzy kwas hialuronowy po kilku miesiącach znika? Biorąc pod uwagę powyższe, odpowiedź nie jest trudna. Zapotrzebowanie organizmu na kwas hialuronowy jest duże, dlatego organizm wykorzystuje zaaplikowany produkt w terapiach przeciwzmarszczkowych, także do uzupełniania jego braków w stawach, chrząstkach czy sercu i z tej przyczyny nie można jednym zabiegiem uzyskać pięknego wyglądu na lata. Kwas hialuronowy mylony jest powszechnie z kwasami do złuszczania a chemicznie bliżej mu do naszego zwykłego cukru. Jest to mukopolisacharyd produkowany przez nasz organizm (cukier złożony), który łączy z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej a to ważne dla naszego wyglądu. Kwas hialuronowy używany w kosmetyce i medycynie estetycznej otrzymywany jest dziś w laboratoriach, dawniej pochodził z tkanek zwierzęcych.

 

Dzięki nowoczesnej technologii, obecnie produkt ten ma wyższą jakość i jest czysty biologicznie. Kwas hialuronowy wykorzystywany na potrzeby zabiegów poprawiających urodę występuje w dwóch typach: usieciowanym i nieusieciowanym. Ten pierwszy ma za zadanie wypełniać. Powiększone usta, piękne, wypukłe policzki, które często obserwujemy na ekranach kin i telewizorów to efekt zastosowania kwasu usieciowanego. Jego aplikacji dokonuje lekarz za pomocą tradycyjnej igły, jest to zabieg medyczny. Kwas nieusieciowany stosuje się zarówno w medycynie estetycznej i kosmetyce. Jest składnikiem wielu kremów oraz produktów do mezoterapii. Jego zadaniem jest nawilżenie skóry, ograniczenie utraty wody a przez to zmniejszenie zmarszczek. Kwas nieusieciowany ma właściwości terapeutyczne, regeneruje i chroni komórki. Stymuluje odnowę komórkową. Kwas hialuronowy to podstawowy preparat obecny w mezoterapii igłowej i bezigłowej. Polecamy mezoterapię bezigłową oraz mezoterapię kosmetyczną. Widoczne efekty przeciwzmarszczkowe można uzyskać już po czterech zabiegach wykonanych w serii. Powyższe zabiegi można łączyć, a także stosując pielęgnację domową i suplementację przedłużać ich korzystne działanie.

 

Zobacz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - kliknij tutaj.