A A A
Strona główa > Wiedza > Kolagen i elastyna czyli młodość ukryta w białku

Kolagen i elastyna czyli młodość ukryta w białku

Białka są to podstawowe cegiełki naszego organizmu, zbudowane z aminokwasów. Białka dzielimy na proste zwane proteinami i złożone. Wśród białek prostych wyróżniamy skleroproteiny, które wchodzą w skład między innymi tkanki łącznej. Do tej grupy białek zaliczamy kolagen i elastynę, które tworzą naszą skórę.

Kolagen jest białkiem tworzącym przestrzenne struktury - spirale (zwane: superhelisą). Budowa kolagenu czyni z niego strukturę bardzo odporną na czynniki mechaniczne i chemiczne. Kolagen występuje w skórze, kościach, ścięgnach, chrząstkach, zębach. Kolagen dzieli się na wiele typów, do dziś odkryto ich 19, lecz prawdopodobnie występuje w większej różnorodności. Niestety pomimo dużej wytrzymałości ulega degradacji. Czynnikami, które niszczą rodzinę białek kolagenowych jest wysoka temperatura, promieniowanie, zmiana wartości pH. Z wiekiem w organizmie postępuje deficyt kolagenu, który częściowo można uzupełniać. W gabinecie kosmetycznym dostępne są zabiegi z użyciem kolagenu. W zabiegach wykorzystuje się tzw. płaty kolagenowe - w postaci czystej lub wzbogacone o inne składniki tj. witamina C, kawior. Przed aplikacją płatu kolagenowego często wykonujemy mikrodermabrazję, która pozwala na maksymalne wykorzystanie kolagenu.

Zabieg uzupełniający kolagen to w Salonie Kosmetycznym Teresa Pure Collagen Velvet Mask - kliknij i dowiedz się więcej o zabiegu. Płaty kolagenowe dobierane do każdego rodzaju cery, także polecane po zabiegu mikrodermabrazji.


Elastyna występuje z kolagenem w tkance łącznej. Ma budowę włóknistą, jest sprężysta i tworzy jak nazwa wskazuje bardzo elastyczne struktury. Występuje w skórze, ścięgnach, tętnicach. Organizm produkuje elastynę tylko do 25 roku. Z wiekiem ubywa tego cennego białka aż do jego prawie całkowitego zaniku w skórze twarzy około 50 roku życia. Elastyna nadaje sprężystość skórze i ładny wygląd twarzy bez zmarszczek. Podobnie jak kolagen jest ona ważnym składnikiem preparatów kosmetycznych. Kolagen i elastynę pozyskuje się ze świata zwierzęcego. Firma Thalgo uzyskuje elastynę z ryb: płaszczki i tuńczyka, który jest bardzo bogatą w składniki odżywcze rybą.

 


 

 

Zadzwoń i umów się już dziś
Na hasło INTERNET otrzymasz prezent niespodziankę

Salon Kosmetyczny Teresa
ul. Upalna 13 lok. V/U
15-668 Białystok

teresa@salonteresa.pl

Telefony:
tel.: 85 661 16 36
tel. kom.: 600 653 794

Godziny otwarcia:
Pon. - Piątek: 11:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 13:00