A A A
Strona główa > Wiedza > Gdy kosmetologia wspomaga medycynę – trądzik różowaty

Gdy kosmetologia wspomaga medycynę – trądzik różowaty

Trądzik Różowaty (łac. Rosacea) jest to jednostka chorobowa łącząca dwa czynniki – podłoże łojotokowe i zaburzenia naczynioruchowe. Polska nazwa tej choroby, jest mylnie kojarzona z trądzikiem młodzieńczym, od którego się różni, gdyż dotyka osoby dojrzałe oraz związana jest z objawami naczyniowymi. Geneza schorzenia nie jest całkowicie wyjaśniona, wiąże się powstanie tej choroby z układami nerwowym, pokarmowym oraz zaburzeniami hormonalnymi. W przebiegu choroby wyróżniamy trzy główne stadia: okres z rumieniem przemijającym, okres z rumieniem stałym oraz dojście zmian krostkowo – grudkowych. U mężczyzn choroba ta może doprowadzić do zniekształcenia nosa.

 

Kto jest zagrożony wystąpieniem choroby?


Osoby, które łatwo się czerwienią, mają skłonność do pękania naczynek, posiadają cerę wrażliwą. Warto dodać, że skóra wrażliwa może współistnieć przy wszystkich rodzajach cery: suchej, mieszanej i tłustej. Choroba rozwija się latami, dotyka kobiety i mężczyzn. Okres w którym pojawiają się wszystkie objawy choroby, przypada na lata dojrzałe.

 

Dlaczego kosmetologia wspomaga medycynę?


Ponieważ osoby z cerą wrażliwą, z pierwszymi objawami choroby lub też w stadiach późniejszych wymagają pomocy na wielu płaszczyznach. To właśnie najpierw do gabinetu kosmetycznego trafiają osoby z grupy zagrożonej. To najczęściej kosmetyczka jest osobą pierwszego kontaktu. Pacjenci przychodzą z uwagi na chęć usunięcia tzw. pajączków, lub dlatego, że cera jest często podrażniona i zaczerwieniona. W przypadku tych klientów potrzebna jest profilaktyka i pielęgnacja jeszcze nie medyczna (leczenie farmakologiczne występuje u osób już z objawami choroby), ale także codzienna bardziej związana z higieną i kosmetyką. Nie wystarcza dobór kremów czy zabiegów tradycyjnych, w tych wypadkach potrzebne są specjalistyczne linie dla osób o cerze wrażliwej.

 

Skuteczna profilaktyka i łagodzenie przebiegu choroby.


Do gabinetu kosmetycznego przychodzą po pomoc zarówno osoby młode z grupy obarczonej ryzykiem zachorowania, jak i dojrzałe. Przychodzą zarówno Panowie jak i Panie. Doświadczenie i wiedza pozwala nam poinformować o tym zagrożeniu naszych pacjentów, których cera wskazuje na ewentualność wystąpienia trądziku różowatego w przyszłości, wskazać im możliwości na polu kosmetycznym. Dobrać w ten sposób zabiegi, żeby pacjenci jak najdłużej cieszyli się zdrowiem oraz zadbaną cerą. Jeśli chodzi o wspomaganie leczenia, łagodzenie objawów, to rynek kosmetyczny oferuje całą gamę zabiegów i produktów. Oczywiści dodajmy, że w przebiegu choroby kosmetyka uzupełnia leczenie, lecz go nie zastępuje. Co możemy zaproponować ? W gabinecie oferujemy zarówno kosmetyki do pielęgnacji domowej, jak i zabiegi profesjonalne.

 

Z kosmetyków detalicznych marki Thalgo oraz Ella Bache proponujemy:


  • linię do pielęgnacji cery wrażliwej z HYPOSENSINE, składającą się z serum uszczelniającego naczynka, kremu ochronnego oraz maski łagodzącej,
  • linię organiczną TERRE&MER, przeznaczoną dla alergików, która sprawdza się przy cerach nadwrażliwych i naczyniowych. W skład jej wchodzi osiem preparatów, od oczyszczających na bazie kwiatów pomarańczy, kremy o oszczędnej w składzie formule (minimalne ryzyko podrażnień), których głównym składnikiem jest wyciąg z liści oliwnych, po bardzo skuteczny kojący koncentrat z olejkiem z organicznego jałowca,
  • Dwie linie na bazie pomidora z marki Ella Bache, w skład których wchodzą: krem organiczny „Owocowy Blask”, witaminowy krem, emulsja łagodząca, maska upiększająca, koncentrat, eliksir i serum łagodzące zaczerwienienia, rozświetlające skórę twarzy i dekoltu.


Z zabiegów profesjonalnych polecamy:


  • zabieg dla osób o skórze z rozszerzonymi naczynkami – COLD MARINE PROGRAM, zabieg bardzo skutecznie zmniejszający wrażliwość i reaktywność skóry z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi,
  • zabieg organiczny TERRE&MER z użyciem koncentratu z organicznego jałowca,


Współpracę z naszymi Klientami rozpoczynamy od wywiadu na temat problemów jakie stwarza im cera, od dokładnego zbadania skóry, dzięki czemu, możemy wskazać najlepiej dobrane możliwości jakie niesie za sobą nowoczesna kosmetyka.

 

Umów się już dziś:

tel.: 85 661 16 36

tel. kom.: 600 653 794

teresa@salonteresa.pl

 

pon. - pt. 11.00 - 18.00

sb. 10.00 - 13.00


Zobacz jak do nas dojechać