A A A
Strona główa > Wiedza > Bepieczeństwo i higiena w Salonie Kosmetycznym Teresa

Bepieczeństwo i higiena w Salonie Kosmetycznym Teresa

Wysoki standard gabinetu kosmetycznego to jakość świadczonych usług, miła obsługa i wnętrza, które pozwalają na odpoczynek i relaks. Gabinet idealny musi zapewniać także bezpieczeństwo klientom, poprzez dbałość o higienę personelu, pomieszczeń oraz narzędzi. W naszym  gabinecie na pierwszym miejscu stawiamy na czystość, porządek i dbałość o sterylizację narzędzi. W jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo Klientów?

 

 


Po pierwsze infrastruktura.


Przystosowaliśmy pomieszczenia dbając o komfort oczekiwania na zabiegi oraz zapewniliśmy wygodę w trakcie ich wykonywania. Posiadamy dwie poczekalnie, dwie łazienki dla klientów oraz kabinę prysznicową. Zabiegi wykonywane są w pięciu oddzielnych pomieszczeniach, w których mamy umywalki z bieżącą wodą. Oddzielne pomieszczenie sanitarne i szatnię dla personelu. W trakcie prac porządkowych używamy zarówno konwencjonalnych środków myjących jak też medycznych preparatów dezynfekujących do powierzchni mebli, podłóg czy dużych urządzeń. W gabinecie dbamy zawsze o porządek i czystość – zapraszamy do sprawdzenia.

 

 

Po drugie gospodarka odpadami.


Dbając o bezpieczeństwo środowiska prowadzimy aktywną gospodarkę odpadami segregując i współpracując z firmami utylizującymi odpady typu medycznego. W naszym gabinecie klienci mogą zauważyć oznaczone na żółto lub czerwono pojemniki na odpady medyczne.


Po trzecie materiały jednorazowego użytku.


Używamy wielu materiałów jednorazowych, takich jak rękawiczki, podkłady do manicure i pedicure, podkładki pod głowę, czepki, klapki.


Po czwarte odkażanie skóry.


Kosmetyczka w naszym gabinecie przed wykonaniem zabiegu zarówno konwencjonalnie myje ręce jak i dezynfekuje poprzez używanie żeli na bazie substancji aktywnie niszczących drobnoustroje lub alkoholowych roztworów rozpylanych na ręce, np. Skinsept Pur firmy ECOLAB. Specjalistyczne preparaty dezynfekujące używane są także dla odkażenia skóry pacjenta przed wykonaniem zabiegu (np. manicure, oczyszczanie, mikrodermabrazja). Wymieniony preparat Skinsept Pur jest aktywny wobec bakterii włącznie z prątkami gruźlicy, grzybów i wirusów (między innymi: HBV, HIV, Rota).


Po piąte dezynfekcja i sterylizacja czyli wyjaławianie narzędzi.


W gabinecie stworzyliśmy procedurę obiegu użytych narzędzi. Dezynfekujemy i sterylizujemy przybory, które stykają się bezpośrednio ze skórą klienta. Dezynfekcja polega na niszczeniu wegetatywnych form drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii, prątków, grzybów i wirusów. Natomiast podczas procesu sterylizacji niszczone są wszystkie mikroorganizmy znajdujące na danym przedmiocie, również formy przetrwalnikowe bakterii. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy, czyli nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych. Prawidłowy proces oczyszczenia narzędzi to: usunięcie części zanieczyszczeń poprzez mycie a następnie dezynfekcję narzędzi w specjalistycznych wanienkach z roztworami odkażającymi. Narzędzia zanurzane są całkowicie  na oznaczony czas, po upływie którego następuje proces sterylizacji. Sterylizacja jako proces technologiczny może być wykonana poprzez zastosowanie wysokich temperatur lub chemicznie. W celu dokonania sterylizacji używa się specjalistycznych urządzeń, np.  sterylizator kulkowy, czy specjalistyczne autoklawy.


W naszym gabinecie postawiliśmy na nowoczesność, higienę i wysokie standardy. Sterylizujemy narzędzia w bardzo nowoczesnym autoklawie, który używany jest także w placówkach medycznych, stomatologicznych. Autoklaw marki Reverberi jest całkowicie produkowany we włoskiej fabryce z 45 letnią tradycją. W trakcie produkcji tego urządzenia  szczególny nacisk kładziony jest na jakość wykonania i niezawodność sprzętu. Firma od wielu lat zaopatruje europejskich lekarzy i gabinety kosmetyczne w urządzenia do sterylizacji. Posiada wszystkie atesty i spełnia rygorystyczne normy medyczne dla tego typu sprzętu. Autoklaw ten ma dwa cykle sterylizacji z dodatkowym cyklem suszenia oraz cyklem prion, wytwarza próżnię termodynamiczną i posiada czasomierz 30 minutowy. Narzędzia po wyjęciu z autoklawu są jałowe i specjalnie oznakowane przez kosmetyczkę oraz nie maja kontaktu z przyborami użytymi, które są przed procedurą oczyszczania.

Bezpieczeństwo i hiena to podstawa, dlatego pracownicy gabinetu podnoszą swoje kwalifikacje, uczestniczą w sympozjach i szkoleniach poświęconych tym zagadnieniom. W trosce o bezpieczeństwo klientów, używamy najlepszych dostępnych środków na rynku. Stawiamy na komfort i spokój klientów o własne zdrowie – jest to dla nas priorytet. Zapraszamy.