A A A
Strona główa > Wiedza > Depilacja dobrana do Twoich potrzeb

Depilacja dobrana do Twoich potrzeb

Gładkie ciało bez zbędnego owłosienia to wizytówka zadbanej kobiety oraz coraz częściej mężczyzny. Salony kosmetyczne, kliniki dermatologicznie proponują kilka metod usuwania zbędnych włosów. Wiodącą metodą jest woskowanie. Wosk używany w tym zabiegu może mieć formę miękką lub twardą. Jest to metoda skuteczna lecz nietrwała. Włosy odrastają po 3 tygodniach. Są słabsze, cieńsze i często przerzedzone. Woskowanie polecić można osobom o umiarkowanym owłosieniu bez tendencji do wrastania włosów. Z czasem po depilacji woskiem włosy są osłabione a czas pomiędzy depilacjami się wydłuża.

Do metod mechanicznego usuwania włosów zaliczamy ponadto depilację pastą cukrową. Skład pasty to woda, cukier i sok z cytryny lub limonki. Depilacji można dokonać na włosach stosunkowo krótkich np. ok 2 mm, przy wosku włosy muszą mieć od 5 mm  wzwyż. Jest to metoda łagodna, szczególnie sprawdza się na mniejszych partiach ciała. W naszym gabinecie pastę cukrową szczególnie polecamy do depilacji twarzy.

Do metod trwałego usuwania owłosienia zaliczamy IPL i Lasery. Urządzenia typu IPL wykorzystują siłę światła wytwarzanego przez lampę błyskową. Zabiegi należy powtarzać kilkakrotnie a ich skuteczność zależy od rodzaju włosa, urządzenia i pilnowania wymiany lampy po określonym czasie pracy.

Najskuteczniejszą metodą jest wykorzystanie do usuwania nadmiernego owłosienia Laserów. Z uwagi na pierwsze pozytywne wrażenia metodę tę  omówię na przykładzie używanego w naszym gabinecie Lasera Vectus. To urządzenie jest laserem, typu diodowego marki Palomar. Wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny co umożliwia dostosowanie parametrów jego mocy dla indywidualnej osoby. Jak w praktyce wygląda zabieg. Otóż partię, którą poddajemy działaniu lasera najpierw wcześniej w domu golimy używając maszynki jednorazowej, jeśli zostaną pojedyncze włosy to usuniemy je w gabinecie. Następnie po przyjściu następuje wypełnienie ankiety dotyczącej przeciwwskazań do zabiegu oraz poinformowanie o pielęgnacji skóry po zabiegu. Czas wykonywania zabiegu wacha się od wielkości wybranej partii ciała, od 5 minut przy wąsiku do 30 – 40 min przy nogach. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, lecz chłodząca końcówki zmniejsza negatywne odczucia. Klienci zauważyli, iż największy dyskomfort odczuwają przy pierwszym zabiegu, kolejne są mniej odczuwalne. Pielęgnacja w domu opiera się na używaniu preparatów łagodzących z pantenolem. Zaczerwienienie może utrzymywać się do 2 dni i ewentualnie dłużej w postaci drobnych krostek. Po dłuższym czasie, nawet 3 – 4 tygodni włosy odrastają po to żeby po paru następnych dniach trwale samoistnie wypaść. Po pierwszym zabiegu wypada od 40 do 60 % włosów po drugim wykonanym w odstępie ok. 6 tygodni odrastają już nieliczne włosy. Czas między zabiegami wynosi od 6 do 12 tygodni. Efekt trwalej epilacji klienci indywidualnie osiągają od 4 do 6 zabiegów. Wiele osób po zabiegu laserem Vectus w naszym salonie zauważyło, że po drugim zabiegu trzeba długo czekać na odrost pojedynczych włosów. Zabieg polecamy szczególnie dla klientów obdarzonych gęstymi włosami na ciele ze skłonnością do wrastania.